کاشت مو به روش sut | کلینیک تخصصی کاشت مو در شهرکرد
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / مراحل و نحوه انجام کاشت مو به روش sut

مراحل و نحوه انجام کاشت مو به روش sut

در کاشت مو به روش SUT از تکنیکی استفاده می‌شود که در دنیا به SAFER یا S.A.F.E.R معروف است. دستگاه استفاده شده در این روش، به یک مکنده یا ساکشن مجهز است که به جراح در استخراج فولیکول‌ها کمک می‌کند. به همین جهت نام این تکنیک را «استخراج فولیکولی به کمک ساکشن» یا «Suction Assisted Follicular Extraction» گذاشته‌اند.

یکی از روشهای با سابقه و با نتایج رضایت بخش درمان ریزش مو، کاشت مو به روش SUT است که در شهرکرد توسط دکتر پرستو خسروانی قابل انجام می‌باشد. متقاضیان این روش می‌توانند جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن 6 - 32225455 تماس حاصل فرمایند.

مراحل کاشت مو به روش SUT

۱. ایجاد برش به کمک پانچ

به بخشی از دستگاه SAFER که سوراخ‌ها را ایجاد می‌کند و به پانچ مجهز است، هندپیس (Hand-piece) گفته می‌شود. در مرحله‌ی اول، به کمک هندپیس، سوراخ‌هایی به اندازه‌ی کمتر از یک میلی‌متر در بانک مو ایجاد می‌شود. عمق و زاویه‌ی وارد کردن پانچ هندپیس به درون پوست اهمیت زیادی داشته و مهارت بالای جراح را می‌طلبد. اگر عمق سوراخ کافی نباشد، فولیکول نصفه و نیمه خارج می‌گردد و اگر زاویه صحیح نباشد، موجب آسیب به گرافت می‌شود.

در کاشت مو به روش SUT از تکنیک خاصی استفاده می‌شود که «تکنیک تیز و کند» نام دارد. یعنی ابتدا به کمک یک پانچ تیز، سوراخی ایجاد شده و سپس به کمک ابزار کندتری، گرافت برداشت می‌شود. در مرحله‌ی استفاده از ابزار کند، اگر مهارت جراح کافی نباشد، فولیکول به لایه‌های عمیق‌تر پوست فرو می‌رود. به این خطا «دفن شدن فولیکول» گفته می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، فولیکول دفن شده می‌تواند موجب التهاب و کیست شود. استخراج این فولیکول کار دشواری نیست؛ اما وقت زیادی را تلف می‌کند.

۲. برداشت گرافت با مکش

همانطور که اشاره شد، دستگاه SAFER به یک مکنده یا ساکشن مجهز است. در مرحله‌ی دوم، فولیکول به کمک مکش از پوست سر خارج می‌شود. فرآیند خارج سازی فولیکول‌ها در کاشت مو روش FIT چون توسط انبرک انجام می‌شود، زمان بیشتری می‌برد. این مشکل در کاشت مو به روش SUT برطرف شده و به همین دلیل تعداد گرافت‌های کاشته شده در یک جلسه افزایش می‌یابد.

۳. آماده‌سازی گرافت‌ها

گرافت‌ها از درون لوله‌ی دستگاه SAFER به درون مخزنی هدایت می‌شوند. سپس آن‌ها را از مخزن خارج و درون محلول نگه‌داری قرار می‌دهند. تیم درمانی با استفاده از میکروسکوپ گرافت‌ها را برای کاشت آماده می‌کند. این مرحله نیز توسط ابزار دستی و نیروی انسانی انجام می‌شود؛ لذا مهارت و سرعت عمل اهمیت زیادی دارد. هرچه فولیکول‌ها برای مدت بیشتری از بدن بیرون باشند، احتمال موفقیت آمیز بودن کاشت‌شان کمتر می‌شود.

4. مشخص کردن خط رویش جدید

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، یکی از ایرادی بی‌اساسی که به روش SUT می‌گیرند، خط رویش غیرطبیعی و عروسکی است. این موضوع اصلاً ربطی به روش SUT نداشته و صرفاً متکی به مهارت و هنر جراح است. خط رویش باید به شکل دقیق مهندسی و طراحی شود.

۵. کاشت گرافت‌ها

در مرحله‌ی پایانی، به کمک پانچ استاندارد (SP90) سوراخ‌های کوچکی در ناحیه‌ی گیرنده ایجاد می‌شود. سپس گرافت‌های آماده‌سازی شده به کمک انبرک یا دستگاه SAFE به درون این سوراخ‌ها هدایت می‌شوند. ظرافت استفاده از ابزار و توجه به خواب مو از مواردی هستند که در این مرحله به میزان مهارت جراح بستگی دارند.

نحوه انجام کاشت مو به روش sut

مزایا و معایب کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT شکلی بهینه‌سازی شده از روش FIT است. به همین جهت تمام مزیت‌های آن را داشته و برخی از معایب آن را نیز برطرف کرده است.

مزایای کاشت موی طبیعی به روش sut :

همانطور که اشاره شد، در این روش هیچ گونه عمل جراحی انجام نمی شود و در نتیجه درد و خونریزی و اسکار در این روش از بین می رود. به علاوه با استفاده از این روش می توان به تراکمی بیش از سه برابر روش های رایج مانند کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT دست یافت. خط رویش طبیعی و برداشت و کاشت مو به شیوه بسیار دقیق، رسیدن به بالاترین تراکم مو در کمترین تعداد جلسات ممکن (۱ جلسه) و از بین نرفتن حالت طبیعی چهره فرد از مزایای کاشت مو به روش SUT است.

از دیگر ویژگی های مثبت این روش می توان به سالم ماندن تمامی فولیکول های برداشت شده، در خلال پروسه برداشت و فریز کردن فولیکول ها و کاشت آن به صورت دقیق و در محل مورد نظر توسط متخصص کاشت مو ، اشاره نمود. در روش کاشت موی sut دیگر مانند روش های کاشت fut و کاشت fit نیاز به جلسات مکرر نیست و شخص بیمار با یک جلسه کاشت خود را انجام میدهد از مزایای خوب این روش از کاشت طبیعی بودن خط رویش است.

معایب کاشت موی طبیعی به روش sut :

کیفیت کمتر گرافت‌ها نسبت به FUT: ناحیه‌ی پشت سر، حاوی دو نوع مو است. موهای ضخیم و مقاوم به ریزش و موهایی که احتمال ریزش و نازک شدگی بیشتری دارند. اکثر موهای ضخیم و مقاوم در نواری جای گرفته‌اند که در روش FUT برداشت می‌شود. در روش SUT گرافت‌ها باید از سطح بیشتری برداشت شود تا زخم و اسکار ایجاد نشود. به همین دلیل احتمال برداشت گرافت‌های کم‌کیفیت‌تر نیز بیشتر می‌شود. همچنین در این روش نیاز به تراشیدن موهای سر وجود دارد. هزینه‌ها در این روش بیشتر از FUT و تقریباً یکسان با FIT است.

در ادامه مواردی را که تعیین کننده‌ی کاندیدای مناسب برای کاشت مو به روش SUT هستند، معرفی کرده‌ایم. اگر شرایط مناسبی داشتید، باید جویای نظر تخصصی پزشک متخصص شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

سن

به طور کلی برای کاشت مو محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما افراد بالای ۳۰ سال بهترین کاندیدا هستند. علت این امر، تثبیت شدن یا قابل‌پیش بینی بودن الگوی ریزش مو است. اگر زودتر از موعد به کاشت مو اقدام کنید، موهای کاشته شده می‌ریزند و بانک موی شما نیز محدود می‌شود. به طوری که دیگر نمی‌توانید برای درمان طاسی، مو بکارید؛ چون گرافت‌ها به هدر رفته‌اند.

نوع طاسی

افرادی مبتلا به طاسی با حاشیه‌های نامشخص یا طاسی پراکنده با الگوی نامشخص (DUPA) کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش SUT نیستند. کاشت مو برای آلوپسی آندروژنی، طاسی‌های ناشی از آسیب (سوختگی، جراحی و شیمی‌درمانی) و طاسی‌های ناشی از بیماری‌های پوستی (بعد از درمان بیماری) مناسب است.

سلامت عمومی

کاشت مو به روش SUT یک جراحی با حداقل تهاجم است؛ اما باز هم جراحی محسوب می‌شود. سلامت عمومی ضعیف افراد و وجود برخی بیماری‌ها می‌تواند موجب محدودیت در کاشت مو شود. در صورتی که هر یک از موارد زیر در مورد شما صادق است، باید قبل از کاشت مو با پزشک مشورت کنید.

حالت و رنگ مو

این عوامل از لحاظ تکنیکی محدودیتی ایجاد نمی‌کنند؛ اما بر نتیجه‌ی کاشت موثرند. به طور مثال اگر رنگ مو و پوست نزدیک باشد یا موها ضخیم‌تر باشند، معمولاً نتایج بهتری حاصل می‌شود.

توصیه های بعد از کاشت مو به روش SUT

معمولاً بعد از کاشت مو به روش SUT احساس درد و ناراحتی نخواهید داشت. اگر هم داشته باشید بسیار کم است و با قرص‌های مسکن معمولی مدیریت می‌شود. در چند روز ابتدایی ظاهر پوست سر به دلیل وجود لخته‌های خون قدری ناخوشایند است. البته می‌توانید سر خود را با کلاه بپوشانید.
این لخته‌ها در تثبیت فولیکول‌ها اهیمت دارند و مثل سیمانی آن‌ها را محکم می‌کنند. زخم‌های ناحیه‌ی کاشت تا ۷ روز و زخم‌های بانک مو تا ۱۴ روز کاملاً بهبود یافته و ناپدید می‌شوند. قرمزی محل کاشت و ورم سر و صورت نیز ممکن است دیده شود که این‌ها نیز بعد از چند روز ناپدید می‌شوند.
روز بعد از کاشت مو به روش SUT می‌توانید به محل کار بروید؛ اما معمولاً توصیه می‌شود که چند روزی استراحت کنید. در مورد فعالیت فیزیکی محدودیتی وجود ندارد ولی حتماً قبل از بازگشت به باشگاه، از نظر پزشک مطلع شوید.

نتایج کاشت مو به روش SUT

موهای سر در هر ماه حدود ۱ سانتی‌متر رشد می‌کنند. به همین جهت مشاهده‌ی نتیجه‌ی نهایی کاشت مو بین ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان می‌برد. بعد از رشد موها، می‌توانید با آن‌ها مانند موهایی طبیعی رفتار کنید. سشوار کشیدن، رنگ کردن و حالت دادن موها بلامانع است. البته این که چه زمانی مجاز به انجام این کارها هستید را باید از پزشک خود بپرسید. کاشت مو به روش SUT یکی از جدید ترین روش های کاشت مو در دنیا بوده که پس از آن، هیچ جای زخم و اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد.

از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است. این روش که نتایجی طبیعی داشته و ظاهر عروسکی و مصنوعی به چهره فرد نمی بخشد، امروزه در پیشرفته ترین و بهترین کلینیک کاشت مو در تهران و ایران مورد استفاده قرار می گیرد. خط رویش طبیعی و تراکم بالا از جمله ویژگی های چشمگیر کاشت مو به روش SUT می باشد. همچنین تعداد جلسات و طول زمان برداشت مو و کاشت مو در این روش کوتاهتر است.

همانطور که گفتیم در این روش پیشرفنه چندین برابر بیشتر از روش های قدیمی کاشت مو صورت میگیرد این امر به تنهایی باعث رضایتمندی شخص بیمار میشود. در کاشت مو به روش SUT شما رویش موها به صورت کاملاً طبیعی و با تراکم بالا شکل می گیرد و هیچ کس متوجه کاشت مو در شما نخواهد شد. از روش کاشت موی اس یو تی می توان به عنوان یکی از بهترین متدهای کاشت مو نام برد.این روش بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود. بنابراین نه تنها جای بخیه نمی ماند بلکه عوارض بیهوشی را نیز برای فرد به همراه ندارد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT :

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه ی کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از :

کاهش سایز و لاغری برای بسیاری از افراد امری دور از دسترس می‌باشد. کلینیک تناسب اندام دکتر پرستو خسروانی در شهرکرد ارائه دهنده انواع متدهای لاغری متناسب با شرایط هر فرد است که با نتایج رضایت بخش در خدمت مراجعین محترم می‌باشد.


آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان فردوسی ، حدفاصل چهارراه مولوی و چهارراه فردوسی ، مجتمع پالادیوم ، طبقه دوم
تلفن : 32263360 - 038

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ پوست صورت با هایفوتراپیلیفتینگ پوست صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از شیوه های نسبتاً جدیدی است که در درمان زیبایی پوست و صورت استفاده میشود. هایفوتراپی پوست صورت جایگزین جراحی نیست و برای افرادی مناسب است که می‌ خواهند لیفت گردن و صورت انجام دهند؛ اما برای جراحی آماده نیستند یا تمایلی به انجام جراحی ندارند. ... ادامه مطلب

شستن صورت با آب داغ؛ آری یا خیر؟شستن صورت با آب داغ؛ آری یا خیر؟

شستشوی صورت یکی از مهم‌ترین عواملی است که سلامت پوست به آن بستگی دارد. در شستن صورت بعضی از عادت‌های نادرست می‌تواند به پوست آسیب برساند و آن را خشک کند. رعایت بعضی موارد و ترک بعضی عادت‌ها منجر به داشتن پوست سالم و درخشان در افراد می‌شود ... ادامه مطلب

علل ایجاد لک پس از انجام مزونیدلینگ پوستعلل ایجاد لک پس از انجام مزونیدلینگ پوست

مزونیدلینگ یکی از روش های نوین برای جوانسازی پوست و درمان ریزش مو میباشد که ترکیبی از خدمات مزوتراپی و میکرونیدلینگ است؛ اما استفاده از سرنگ در این روش نقش و کارایی ندارد و به جای آن داروها توسط سوزن های نازک و کوچک به پوست تزریق میشوند. ... ادامه مطلب

بهبود چروک و آکنه با پیوند سلول های بنیادی فرد به پوست خودبهبود چروک و آکنه با پیوند سلول های بنیادی فرد به پوست خود

سلول درمانی به پیوند سلول زنده از خود فرد یا فرد سالم دیگر با هدف بازسازی بافت بدن گفته می‌شود. سلول‌ها می‌توانند در محل آسیب جایگزین سلول‌ها و بافت آسیب دیده شوند، مواد محرک رشد ترشح کنند و در برخی موارد به سلول‌های دیگری تبدیل شوند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465