آبرسانی پوست چگونه انجام می شود؟ | هیدرودرم ابریژن در شهرکرد
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / آبرسانی پوست / آشنایی با انواع روشهای آبرسانی پوست

آشنایی با انواع روشهای آبرسانی پوست

آبرسانی کافی به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند و در نتیجه باعث کاهش چین و چروک می‌شود. علاوه بر این، پوست هیدراته به مبارزه با چربی پوست کمک می‌کند. پوست خشک، چربی بیشتری تولید می‌کند؛ زیرا می‌خواهد از این طریق کمبود رطوبت را جبران کند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که بهترین راه برای کاهش چربی پوست، خشک‌کردن آن است (با استفاده از مواد خشک‌کننده و پاک‌کننده‌های صورت)؛ اما این یک تصور غلط است. این کار اغلب منجر به ایجاد یک سیکل معیوب بلند مدت می‌شود که به راحتی قابل درمان است.

پوست کم آب در مقابل تحریک‌کننده‌های محیطی نیز مقاومت کمتری دارد. هنگامی‌که پوست شما کاملاً مرطوب است، می‌تواند سموم را به‌راحتی از بدن دفع کند؛ زیرا سلول‌های شما حداکثر رطوبت موردنیاز خود را برای بهبود عملکرد خود به دست می‌آورند. روش‌های مختلفی برای آبرسانی وجود دارد که با توجه به نوع پوست تعیین می‌شود. آبرسانی به ترمیم، پاکسازی، لایه برداری، جرم‌گیری و … کمک می‌کند که مدت‌زمان تکرار آن فرق دارد.

آبرسانی پوست یکی از بهترین روشهای حفظ و احیای شادابی و نشاط پوست است که در کلینیک ارکیده شهرکرد، با روشهای مختلف انجام می‌پذیرد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش با شماره تلفن : 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.

عوامل کم‌آبی یا دی هیدرشن پوست

عوامل زیادی هستند که باعث دی هیدرشن یا کم‌آبی پوست می‌شوند. عواملی مانند:

روش‌های طبیعی آبرسانی پوست

1- به مقدار کافی آب بنوشید (حداقل 8 لیوان)

2- از ماسک‌ها و محصولات مراقبت از پوست آبرسان استفاده کنید.

3- از دوش گرفتن خیلی گرم و طولانی خودداری کنید

4- از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

5- حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید.

6- غذاهای غنی از آب بخورید، مانند میوه‌ها و سبزیجات

روش‌های پزشکی آبرسانی پوست

اگرچه باید در خانه از پوست خود مراقبت کنید و توصیه‌های آبرسانی پوست را رعایت نمایید، روش‌های درمانی بسیار خوبی نیز وجود دارد که در مطب پزشک ارائه می‌شود و می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی رطوبت پوست را تقویت کند. برخی از این روشها عبارتند از:

هیدرودرم ابریژن

آخرین تکنولوژی در مراقبت‌های پوستیهیدرودرمیاست که با استفاده از قدرت طبیعی شفابخش کریستال‌های الماسی شکل آب و اکسیژن برای لایه‌برداری بدون درد استفاده شده و در نتیجه پوستی مرطوب و سالم را به فرد می‌دهد. آبرسانی به پوست یا هیدرودرمی از کلمه« هیدرات» به معنی «چیزی که باعث مرطوب شدن می‌شود» گرفته شده است. این توانایی که پوست به صورت کامل در طی فرایند، آب‌رسانی می‌شود، فرایند هیدرودرمی را از روش‌های دیگر لایه‌برداری نظیر میکرودرمی سنتی، پیلینگ شیمیایی و درمان‌های لیزری متمایز ساخته است. فرایند هیدرودرمی با ترکیب لایه‌برداری شیمیایی با برخی دیگر از مراقبت‌های پوستی، نوردرمانی به وسیله LED و انواع مختلف درمان‌های تهاجمی دیگر در صورت نیاز انجام می‌شود.

هیدرودرم وآبرسانی پوستکه به نام‌های فیوژن صورت، آکوا درم آبریژن، میکرو درم آبریژن مرطوب، هیدراته کردن صورت یا میکرودرم آبریژن آب نیز شناخته می‌شود، یک روش درمانی است که در آن سطح خارجی پوست ساییده شده وپاکسازی پوستانجام می‌گردد.

هیدرودرم ابریژن جدیدترین روش جوانسازی پوست است که در آن از فناوری هیدرو برای از بین بردنلایه سطحی و مرده پوستاستفاده می‌شود. استفاده از این روش جوانسازی صورت به کسانی توصیه می‌شود که پوست حساسی دارند؛ اما به دنبال روشی جهت پاکسازی پوست هستند. برخلاف سایر روش‌های لایه‌برداری، در این روش فرد هیچ‌گونه احساس درد یا ناراحتی را تجربه نخواهد کرد. البته احتمالاً بعد از انجام درمان پوست کمی صورتی‌رنگ شود که طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. استفاده از این روش جوانسازی پوست برای تمامی افراد بلامانع است. این درمان برای رفع مشکلاتی از قبیل پیری، شلی و افتادگی، تیرگی و جای جوش مناسب است.

فیشیال

فیشیال یا پاکسازی پوست صورت برای کسانی که پوست متراکم، کم آب و منافذ باز دارند یا کسانی که می‌خواهند پوستی نرم‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر داشته باشد، مناسب است. این نوع پاکسازی با آنچه که در آرایشگاه‌ها به عنوان پاکسازی پوست انجام می‌شود متفاوت است.

اسکین بوستر

اسکین بوستر ها نوعی مزوژل هستند که به پوست صورت تزریق می‌شوند. اگر به دنبال سطح بالایی از آبرسانی پوست هستید، این روش می‌تواند به‌طور مؤثری نیاز شما را برآورده کند. اسکین بوسترها نوعی پرکننده پوستی هستند که به جای لیفت صورت یا افزایش حجم پوست، کیفیت پوست را از درون بازیابی می‌کنند. موارد مورد استفاده در این روش از اسید هیالورونیک آزاد کننده تشکیل شده‌اند که باعث آبرسانی پوست و حفظ ظاهر تازه، محکم و سالمی پوست می‌شوند.

آبرسانی پوست

کاندید مناسب جهت آبرسانی پوست

آبرسانی پوست هیچ‌گونه عوارض جانبی نداشته بنابراین تمامی افراد با هر نوع پوستی و هر سنی می‌توانند از روش‌های مختلف آبرسانی پوست استفاده کنند؛ اما بهترین کاندیدای آبرسانی پوست به خصوص برای روش‌های کلینیکی افراد بالای سی سال بوده که سلول‌های پوستی در حال ضعیف شدن دارند.

انواع کاربرد آبرسانی پوست

مزایای هیدرودرم ابریژن

استفاده از آن برای انواع پوست‌ها و حتی پوست‌های حساس نیز امکان‌پذیر است.
پس از انجام این درمان فرد احساس جوانی و شادابی می‌کند.
برای مردان و زنان مناسب است.
بدون درد است.
نیاز به بستری و استراحت بعد از درمان ندارد.
از جدیدترین و مطمئن‌ترین روش‌های درمانی است.
جزو درمانهای های کم‌هزینه برای جوانسازی پوست محسوب می‌شود.

نحوه عملکرد دستگاه هیدرودرم (آبرسانی پوست)

در این درمان اول از همه سلولهای مرده لایه بالایی پوست کاملاً تراشیده می‌شود که با استفاده از دستگاه مکش از روی پوست برداشته می‌شوند، به‌صورت همزمان که سلول‌های مرده پاکسازی می‌شوند سرمه‌ای سری دستگاه که مخصوص می‌باشند به لایه‌های زیرین پوست با فشار نفوذ می‌کنند که موجب تمیزی و پاکسازی عمیق پوست می‌شود. این سرم ها شامل محلول‌های غنی‌شده و هیدراته می‌باشد. سطح زیرین پوست کاملاً تمیز و شستشو داده می‌شود و منافذ عمیق پوست را تمیز می‌کند. با این کار پوست بیمار کاملاً صاف و روشن می‌شود و با آبرسانی پوست بیمار به‌طور کامل هیدراته می‌شود.

سایش پوست

همزمان با عمل پاکسازی، سر دستگاه دارای لبه‌هایی برای عمل سایش پوست است که با عبور از روی پوست آن را صیقل می‌دهد که موجب احیای پوست می‌شود.

استخراج

در ادامه به راحتی در مرحله پاکسازی لکه‌های سرسیاه، سفید و چربی‌های اضافی جمع شده و از روی پوست خارج می‌شوند و پوست کاملاً بهبود می‌یابد .

فیوژن

پوست در معرض محلول‌های سرم و آنتی‌اکسیدان‌ها قرار می‌گیرد به‌این‌ترتیب مشکل چین‌وچروک، چربی‌های اضافی و رنگ‌دانه‌های پوست درمان می‌شود.

سه عملکرد اختصاصی دستگاه هیدرودرم

  1. گالوانیک یا آبرسانی (Galvanic-Hydration )
  2. دزن یا پاکسازی (Desinc )
  3. فرکانس بالا (High Frequency)

چه افرادی منع انجام هیدرودرم ابرژن دارند؟

این درمان برای بسیاری از انواع پوست، از جمله نازک شدن یا پیری پوست، پوست خشک یا چرب و انواع رنگ پوست نژادهای مختلف، بی‌خطر است. با این حال آن دسته از افرادی که طی ۱۲ ماه گذشته با ایزوترتینوئین برای رفع آکنه شدید، تحت درمان قرار گرفته‌اند، افراد مبتلا به عفونت‌های پوستی فعال، مانند عفونت ویروس هرپس سیمپلکس و یا افراد دارای سابقه مشکلات مرتبط با ترمیم پوست، کاندید مناسب برای این نوع درمان نمی‌باشند. به همین ترتیب، انجام مرحله درناژ لنفاوی در پروتکل درمان برای افراد مبتلا به برخی از عوارض پزشکی، ممکن است مجاز نباشد. از این رو سابقه دقیق پزشکی فرد متقاضی باید قبل از درمان بررسی گردد.

عوارض جانبی هیدرودرم ابریژن

درمان هیدرودرم‌ابریژن یک روش ایمن و بدون عوارض جانبی ماندگار است. برخلاف روش میکرو درم ابریژن که معمولاً با قرمزی، تورم و کبودی پوست همراه بود، در هیدرودرم ابریژن بسیاری از این عوارض وجود ندارد و یا بسیار کاهش یافته است. البته دقت داشته باشید که به دلیل حساسیت پوست بعد از انجام درم ابریژن تا چند روز بدون ضد آفتاب، جلوی نور خورشید نروید. همچنین سعی کنید با لباس و کلاه از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

یکی از روشهای با سابقه و با نتایج رضایت بخش درمان ریزش مو، کاشت مو به روش SUT است که در شهرکرد توسط دکتر پرستو خسروانی قابل انجام می‌باشد. متقاضیان این روش می‌توانند جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن 6 - 32225455 تماس حاصل فرمایند.


آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان فردوسی ، حدفاصل چهارراه مولوی و چهارراه فردوسی ، مجتمع پالادیوم ، طبقه دوم
تلفن : 32263360 - 038

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
موفقیت کاشت مو با مراقبتهای پس از آنموفقیت کاشت مو با مراقبتهای پس از آن

مراقبتهای بعد از پیوند مو بسیار تاثیرگذار در نتیجه کاشت مو وکاهش عوارض کاشت مو می باشد. به صورت سنتی، برای پوست سر فرد، بانداژ می‌بندند تا منطقه‌ی کاشته شده پوشیده‌شود. سپس بیمار می‌تواند به منزل برود و روز بعد جهت برداشتن بانداژ و معاینه‌ی ایمپلنت‌ها به کلینیک مراجعت نماید ... ادامه مطلب

لیزر ماه گرفتگی چگونه انجام میشود؟لیزر ماه گرفتگی چگونه انجام میشود؟

لیزر درمانی، تنها روش درمانی موجود برای از بین بردن لکه های ماه گرفتگی یا شرابی است. لیزر درمانی می‌توان رنگ پوست را در ناحیه لکه شده، روشن‌تر کند. در این روش برای رفع لکه های ماه گرفتگی از طول موج نوری مخصوصی استفاده می‌شود که متناسب با رنگ لکه تنظیم شده است. ... ادامه مطلب

فواید و کاربردهای مزونیدلینگ صورتفواید و کاربردهای مزونیدلینگ صورت

کلمه مزونیدلینگ خود به تنهایی از دو بخش مزو و نیدلینگ که به معنای سوزن است تشکیل شده است. طبق این روش سوزن‌ها باعث زخمی‌کردن سطحی پوست شده و سپس کوکتل‌های تقویتی اعمال می‌شوند. در نتیجه این کوکتل‌ها به عمق مزودرم پوست نفوذ کرده و بیمار شاهد جوانسازی و زیبایی پوست خود به مرور زمان خواهد شد ... ادامه مطلب

کلاژن چیست و چگونه به کلاژن سازی پوست خود کمک کنیم؟کلاژن چیست و چگونه به کلاژن سازی پوست خود کمک کنیم؟

کلاژن یکی از مهم ترین اجزای ساختمانی پوست، استخوان و دندان، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها است. در واقع کلاژن مانند چسبی است که بافت های مختلف بدن را در کنار هم نگه می دارد. یکی از ویژگی خاص این پروتئین خاصیت بازجذبی است. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465