تزریق بوتاکس دیسپورت و مصپورت در شهرکرد
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس در شهرکرد / تزریق بوتاکس دیسپورت و مصپورت چه مزایای دارد؟

تزریق بوتاکس دیسپورت و مصپورت چه مزایای دارد؟

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای زیبایی در دنیای امروز داشتن پوستی صاف و سالم بدون هرگونه چین و چروک است. به همین دلیل افراد در سنین مختلف به دنبال شیوه‌هایی هستند که با استفاده از آنها پوست خود را صاف‌تر کرده و زمان بروز اولین نشانه‌های پیری را که همان چین و چروک‌های صورت است تا حد امکان به تأخیر بیندازند. یکی از جدیدترین و پرکاربردترین این شیوه‌ها تزریق بوتاکس است که با شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود. در حالت کلی انواع بوتاکس از بوتولینوم که یک ماده پیچیده و پروتئینی است تشکیل می‌شود. این پروتئین از باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم که نوعی سم غذایی است گرفته می‌شود.

از محصولات پر استفاده در ایران می‌توان به دیسپورت و مصپورت اشاره کرد. دیسپورت و مصپورت از لحاظ کارایی تقریباً مشابه هستند؛ اما با دانستن تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت می‌توان انتخاب بهتری برای تزریق بوتاکس داشته باشید. باید توجه داشت که تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت در نوع عملکرد نمی‌باشد و بیشتر تفاوت آنان در سرعت عملکرد و میزان تأثیر و درد ناشی از آنان خلاصه می‌شود. هنگامی که تزریق بوتاکس مصپورت و دیسپورت بر روی عضله‌های بدن صورت می‌گیرد، این ماده پروتئینی پس از تزریق به تدریج جذب عضله‌ی مورد نظر می‌شود با مستقر شدن در پایانه‌های عصبی و ترشح ماده‌ای به نام استیل کویین که وظیفه‌ی جلوگیری از انقباضات عضلانی را دارد از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری می‌کنند.

در نهایت هر دو بوتاکس دیسپورت و مصپورت از بهترین بوتاکس های موجود در بازار می‌باشند و هیچ‌یک از دیگری از لحاظ کیفی کمتر نیست؛ اما برای استفاده در محل‌های مختلف صورت می‌توان از انواع مختلف آنها استفاده کرد. از دیسپورت بیشتر در خط لب و چانه استفاده می‌شود؛ اما مصپورت برای ابرو، پیشانی و خط چشم مناسب‌تر خواهد بود.

در کلینیک ارکیده شهر کرد تزریق بوتاکس دیسپورت و مصپورت توسط متخصص پوست با بکارگیری با کیفیت ترین مواد و تکنیک درست تزریق صورت می‌گیرد. لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس مصپورت

این نوع بوتاکس یک محصول کاملاً ایرانی است که شباهت‌های زیادی با بوتاکس دیسپورت دارد. در میان انواع بوتاکس ایرانی موجود در ایران این نوع بوتاکس به دلیل ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر طرفداران بیشتری دارد و استفاده از آن توسط بیشتر پزشکان متخصص نیز توصیه می‌شود. این نوع بوتاکس از نظر کیفیت و کارایی کاملاً با نمونه‌های خارجی قابل رقابت بوده و به دلیل اینکه در داخل کشورمان تولید می‌شود دارای قیمت کمتری است.

تزریق بوتاکس دیسپورت و مصپورت

مزایای بوتاکس مصپورت

بوتاکس ایرانی مصپورت از لحاظ کیفیت و نوع عملکرد دارای تمامی استانداردها است. از مهم‌ترین مزایای استفاده از این بوتاکس میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

میزان ماندگاری بوتاکس مصپورت

بوتاکس درمانی موقت است. به این معنا که هیچ مارکی از بوتاکس ماندگاری بلند مدت ندارد. بوتاکس مصپورت نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس از بوتاکس، بسته به نوع پوست، میزان تزریق، ناحیه تحت درمان، عمق چین‌وچروک‌ها و مارک بوتاکس، پزشک معالج زمان تزریق مجدد را اعلام می‌کند. بوتاکس ایرانی مصپورت عموماً بین سه تا شش ماه ماندگاری دارد و سپس باید درمان مجدد صورت پذیرد.

عوارض جانبی بوتاکس مصپورت

مهمترین موضوع در تزریق بوتاکس، مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو با تجربه است. در این صورت عوارض جانبی در کمترین حد ممکن خواهد بود. با این حال مهمترین عوارض احتمالی که برای بوتاکس گفته شده شامل موارد ذیل است:

  1. درد، تورم یا کبودی در محل تزریق
  2. سردرد یا علائم آنفلوانزا
  3. افتادگی پلک یا ابروها
  4. لبخند کج
  5. خشکی چشم

بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت، یکی از معروف‌ترین مارک‌های بوتاکس خارجی است که در چند سال اخیر، استفاده از آن در کشور ما بسیار رایج شده است. شرایط نگهداری و نوع ترکیبات بوتاکس دیسپورت باعث ایجاد تفاوت میان آن با سایر بوتاکس‌ها شده است. به‌ عنوان‌ مثال، دمای نگهداری آن بین 2 تا 8 درجه بوده و می‌توانید آن را به شکل پودر سفید رنگ تهیه نمایید.

دیسپورت به گروه تزریقات نورومدولاتور تعلق دارد. نورومدولاتورها باعث شل شدن عضلات اطراف محل تزریق می‌شوند و با محدود کردن حرکات آن نواحی، باعث کاهش چروک می‌شوند. بعد از تزریق و شل شدن عضلات، پوست آن ناحیه نرم می‌شود و خطوط صورت کمتر خودنمایی می‌کنند.

مزایای بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت به دلیل کیفیت بالایی که دارد توانسته است مزایای بسیار زیادی را از خود نشان دهد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماندگاری بوتاکس دیسپورت

معمولاً ماندگاری دیسپورت بین 3 تا 5 ماه متغیر است. با این حال دوام بوتاکس در افراد مختلف بسته به شرایط عضلانی بدن و همچنین سبک زندگی فرد می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال ماندگاری دیسپورت در بدن شخصی که سیگار مصرف می‌کند و یا به صورت مداوم در برابر اشعه‌ی مضر آفتاب قرار می‌گیرد نسبت به فردی که مراقبت‌های بعد از تزریق را رعایت می‌کند بسیار کاهش می‌یابد.

عوارض بوتاکس دیسپورت

ماده دیسپورت نیز مانند دیگر برندها عوارض خاص خود را به همراه دارد که اغلب این عوارض مشترک بین این محصولات بوتاکس است. طبق آمار مشاهده شده انتشار محلول تزریق شده در اطراف چشم و انتقال آن به حدقه چشم و تأثیر نامطلوب بر روی عضلات چشم از مهم‌ترین عوارض دیسپورت می‌باشدکه برای پیشگیری توصیه می‌شود ۳ تا ۴ ساعت بعد از تزریق به حالت خوابیده و درازکش نروید، در غیر این صورت ممکن است عوارض چشمی از قبیل افتادگی پلک و دوبینی ایجاد گردد. تکنیک صحیح تزریق، دوز مناسب و مراقبت‌های دقیق بعد درمان از به وجود آمدن هرگونه عوارض جلوگیری می‌کند.

لازم به ذکر است که افتادگی پلک بدون درمان به طور کامل در اثر گذر زمان، ظرف مدت ۲ تا ۴ هفته بعد از تزریق کاملاً برطرف می‌شود؛ ولی نگرانی و استرس و ظاهر نامطلوب در بیمار موجب می‌شود که پروسه درمان را هرچه سریع‌تر پی گیری کند.

تفاوت‌های بوتاکس دیسپورت و مصپورت

  1. با اینکه که بوتاکس دیسپورت و مصپورت شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند؛ اما تفاوت‌های آنها بیشتر است. تفاوت این دو بوتاکس در ترکیبات سازنده یا نحوه عملکرد نیست. این ویژگی‌ها تقریباً در همه انواع بوتاکس یکسان بوده و تفاوت‌های چندانی بین آنها نیست. ساده‌ترین تفاوت این دو نوع بوتاکس در کشور سازنده است. بوتاکس دیسپورت در انواع انگلیسی و چینی وجود دارد؛ اما تنها نوع انگلیسی آن مورد تأیید پزشکان متخصص است. در مقابل بوتاکس مسپورت به طور کامل در داخل کشور تولید می‌شود و نمونه خارجی ندارد.
  2. اصلی‌ترین تفاوت این دو نوع بوتاکس را می‌توان در سرعت عملکرد آنها یافت. بوتاکس دیسپورت برای اینکه جذب شده و چهره شما را به حالت طبیعی دربیاورد حداکثر به یک روز نیاز دارد؛ اما در بوتاکس مسپورت این زمان به 3 تا 10 روز افزایش می‌یابد.
  3. محل تزریق نیز یکی از تفاوت‌های این دو نوع بوتاکس است. بوتاکس دیسپورت معمولاً در ناحیه پیشانی، میان ابروها و کنار چشم‌ها برای از بین بردن چین‌وچروک‌های ناحیه بالای صورت استفاده می‌شود. درحالی‌که از بوتاکس مصپورت می‌توان برای از بین بردن چین و چروک همه نواحی صورت نظیر خط لبخند، افتادگی لب‌ها و… نیز استفاده کرد.
  4. تفاوت دیگری که می‌توان در این دو نوع بوتاکس مشاهده کرد در عوارض جانبی آنها است. البته این دو نوع بوتاکس از کم‌عارضه‌ترین انواع بوتاکس هستند؛ اما تا مدتی پس از تزریق ممکن است حالتی نظیر سردرد و سرگیجه را در شما ایجاد کنند. از آنجایی‌ که از بوتاکس دیسپورت بیشتر برای برطرف کردن خطوط اخم و چین‌های پیشانی استفاده می‌شود، عوارض آن شامل سردرد، گلودرد، تورم و درد در محل تزریق و عفونت‌های خفیف تنفسی است. برای بوتاکس مصپورت این علائم شامل کبودی در ناحیه تزریق، سرگیجه، افتادگی پلک‌ها، ضعف عضلانی و مشکل در تنفس و بینایی است. فراموش نکنید که در صورت تداوم علائم تا بیش از 48 ساعت پس از تزریق حتماً به پزشک معالج خود مراجعه کنید.
  5. یکی دیگر از تفاوت‌های بوتاکس دیسپورت و مصپورت، مقدار تزریق شده است. بوتاکس دیسپورت نسبت به بوتاکس معمولی دوز تزریق بالاتری دارد؛ اما دوز آن نسبت به بوتاکس مسپورت کمتر است. البته دوز تزریق به عمق چین و چروک در محل تزریق وابسته است؛ اما باید توجه کنید که برای چین و چروک مشابه، دوز دیسپورت مورد نیاز، کمتر از مصپورت است.

جوانسازی دور چشم با روشهای گوناگون و گاها ترکیبی، از اقدامات موثر کلینیک ارکیده در شهرکرد می‌باشد. شما می‌توانید جهت هماهنگی با این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان فردوسی ، حدفاصل چهارراه مولوی و چهارراه فردوسی ، مجتمع پالادیوم ، طبقه دوم
تلفن : 32263360 - 038

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاربرد کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچکاربرد کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ نوعی روش درمانی لیزری انقلابی است که کاملاً بدون درد بوده و تقریباً بلافاصله اثر می‌کند. در این نوع کربن تراپی لایه‌ای از کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست مالیده می‌شود. ... ادامه مطلب

میکروگرافت ابرو چیست؟میکروگرافت ابرو چیست؟

کاشت ابرو متدی برای انتقال قسمتی از موهای سر و در واقع گرافت مو (پیاز مو) که وظیفه ساخت مو را به عهده دارند به ناحیه ابرو است. روش کاشت ابرو میکروگرافت یکی از روش های نوین کاشت می باشد که در این روش هیچگونه جراحتی صورت نمی گیرد و عوارضی مانند تورم شدید و حساسیت های پوستی ندارد. ... ادامه مطلب

آیا لیزر روی موهای زائد سفید تاثیرگذار است؟آیا لیزر روی موهای زائد سفید تاثیرگذار است؟

دستگاه های لیزر موهای زائد بر اساس ملانین و فولیکول های مو عمل می‌کنند و به آن وابسته هستند؛ زیرا ملانین یا همان رنگدانه های مو انرژی را به خود جذب می کنند و از سوختگی پوست و آسیب دیدن قسمت‌ های اطراف جلوگیری می کنند. ... ادامه مطلب

درمان دانه های فوردایس روی لبدرمان دانه های فوردایس روی لب

دانه‌ های فوردایس، دانه ها یا برجستگی های سفید کوچک، زرد رنگ یا به رنگ پوست می باشند که بر روی لب ها، آلت تناسلی، بیضه و واژن ظاهر می شوند. این نقطه های کوچک که درست زیر پوست ظاهر می شوند، کاملاً بی ضرر هستند و مسری نیستند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465