صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق ژل یا فیلر / مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم

مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم

ناحیه زیر چشم در طی روند پیری و یا لاغری به سرعت و به طور برجسته تحت تأثیر قرار می‌گیرد. طی این روند، ناحیه پایین چشم‌ها به دلیل از دست دادن چربی دچار گود شدگی می‌شوند. ایجاد یک ناحیه فرو رفته در زیر چشم‌ها به همراه بروز کیسه یا حلقه‌های تیره رخ می‌دهد. بسیاری از افراد حتی جوان نیز به دلایل ژنتیکی یا ابتلا به برخی از بیماری‌ها‌ی گوارشی، دچار گودی و تیرگی زیر چشم می‌شوند. تزریق فیلر زیر چشم یک روش‌ زیبایی به شمار می‌رود که بسیاری از افراد از این روش برای از بین‌بردن تیرگی‌ها و گودی زیر چشم استفاده می‌کنند. فیلر زیر چشم، حاوی اسید هیالورونیک است. این فیلر در زیر بافت‌های صورت و دقیقاً روی استخوان آن تزریق می‌شود تا نواحی مربوطه پر شوند. این فیلر نه چندان متراکم، با سطح پیوند متقاطع کم مداخله کرده و باعث بازگردانی جوانی و زیبایی به پوست می شود.

مزایای تزریق فیلر زیر چشم

هر روش درمانی که برای زیبایی چهره انتخاب می شود، مزایای خاصی برای بیمار به همراه دارد. از جمله مزایایی که می توان برای تزریق فیلر زیر چشم بیان کرد، عبارت است از:

تزریق فیلر زیر چشم

نحوه تزریق فیلر زیر چشم

جهت تزریق فیلر زیر چشم، ابتدا نواحی که قرار فیلر تزریق شود، علامت گذاری و با مایع تمیز کننده، استریل می شوند. معمولاً از کرم بی حس کننده در ناحیه استفاده می شود و چند دقیقه طول می کشد تا کرم جذب پوست شود و اثر کند. سپس، فیلر با استفاده از سوزن کوچک و ظریف و با دقت بالا، به ناحیه مورد نظر تزریق خواهد شد.

مراقبت های قبل از تزریق ژل زیر چشم

اگر در جلسه مشاوره مشخص شد که کاندید مناسبی برای تزریق فیلر زیر چشم هستید، قبل از هر چیز باید نکات زیر را رعایت کنید:

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

  1. بعد از اتمام تزریق ژل تا مدتی نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
  2. ممکن است دچار التهاب کبودی پوست در اطراف چشم شوید. جایی برای نگرانی نیست چون این عارضه ها زودتر رفع می شوند. البته می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا بهبودی سریع تر حاصل شود.
  3. حتماً روزانه مقدار کافی آب بنوشید. این مسئله برای افزایش ماندگاری تزریق ژل، اهمیت بسیار زیادی دارد.
  4. فشار آوردن زیر چشم، خاراندن و ماساژ دادن آن ممنوع است. در زمان خوابیدن نیز احتیاط کنید.
  5. در صورتی که درد دارید، از مسکن استفاده کنید.
  6. داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل مصرف کنید.
  7. تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، انجام فعالیت های سنگین و ورزش را شروع نکنید.
  8. صورت را با مایع شوینده مخصوص تزریق ژل بشویید تا از عفونت جلوگیری کرده و از طرفی تأثیر منفی بر ماندگاری اثر ژل نداشته باشد.

موارد منع تزریق فیلر

روش تزریق فیلر یکی از آسان‌ترین و کم‌خطرترین روش‌های زیباسازی است. به همین دلیل اغلب افراد می‌توانند در صورت نیاز از مزایای این روش بهره ببرند. افرادی که به طور مادرزاد زیر چشم گودی دارند و یا به دلیل کاهش وزن یا افزایش سن دچار گودی زیر چشم شده‌اند، همچنین کسانی که در اثر بیماری‌های خاص چنین اتفاقی برای آنها افتاده، می‌توانند برای درمان از تزریق فیلر زیر چشم استفاده کنند؛ اما در حالت کلی توصیه می‌شود افرادی که در گروه‌های زیر قرار می‌گیرند از انجام عمل تزریق فیلر خودداری کنند:

مدت ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

بین 8 تا 24 ماه می توان اثرات مثبت تزریق فیلر را شاهد بود. مراقبت هایی که بعد از تزریق ژل باید داشته باشید باعث می شود مدت زمان ماندگاری اثر تزریق ژل افزایش پیدا کند. مواردی مانند سن مراجعه کننده، کیفیت ژل تزریق شده، نوع پوست و میزان مراقبت ها بعد از تزریق ژل از مهم ترین عوامل اثر گذار بر دوام تأثیر ژل ها هستند.

هزینه تزریق ژل زیر چشم

هزینه هایی که برای تزریق فیلر تعیین می شود بر اساس معیارهای مختلفی تغییر می کند:

عوارض تزریق ژل زیر چشم

از جمله عوارض ژل زیر چشم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان شریعتی ، بین چهارراه اداره برق و ولیعصر ، روبروی کوچه 54
تلفن : 32225455 - 038

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بهترین روش رفع خطوط بین ابروها یا خط اخمبهترین روش رفع خطوط بین ابروها یا خط اخم

ایجاد خط اخم در چهره، از جمله مشکلاتی است که بعد از گذشت چندین سال از عمر افراد برای آنها رخ می‌دهد. به خطوط عمودی که در بین دو ابروی افراد ایجاد می‌شود، خط اخم می‌گویند. در واقع خط اخم ممکن است در هر سنی به وجود بیاید و نمی‌توان گفت که تنها افزایش سن، باعث ایجاد خط اخم می‌شود. ... ادامه مطلب

جوانسازی با لیزر فرکشنالجوانسازی با لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال می‌ تواند چین و چروک‌ های ریز، جای جوش و لکه‌ های قهوه‌ ای را از بین برده و پوست را جوان و شاداب کند. این روش درمانی نوآورانه می‌ تواند علائم اولیه‌ ی پیری صورت را از بین برده و ظاهر پوست را جوان‌ تر کند. ... ادامه مطلب

کاربردهای لیزر کم توان یا سافتکاربردهای لیزر کم توان یا سافت

کم توان و پرتوان. لیزرهای پرتوان بافت را می بُرند و گرما آزاد می کنند اما لیزرهای کم توان گرما آزاد نمی کنند و موجب تخریب بافت نمی شوند ، بلکه لیزرهای کم توان خاصیت ایجاد واکنش فتوشیمیایی دارند و موجب بهبود متابولیسم سلولی می شوند ... ادامه مطلب

موفقیت کاشت مو با مراقبتهای پس از آنموفقیت کاشت مو با مراقبتهای پس از آن

مراقبتهای بعد از پیوند مو بسیار تاثیرگذار در نتیجه کاشت مو وکاهش عوارض کاشت مو می باشد. به صورت سنتی، برای پوست سر فرد، بانداژ می‌بندند تا منطقه‌ی کاشته شده پوشیده‌شود. سپس بیمار می‌تواند به منزل برود و روز بعد جهت برداشتن بانداژ و معاینه‌ی ایمپلنت‌ها به کلینیک مراجعت نماید ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465